Kadra

Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola stanowią młodzi nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym, którzy zapewniają profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą dzieci. Nauczyciele przedszkola to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości nastawieni na zaspokajanie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań zgodnie z możliwościami intelektualnymi  każdego dziecka.

 

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

 

HALINA POPIEL- dyrektor przedszkola, nauczyciel mianowany z 20 letnim stażem pracy z dziećmi. Bardzo lubi dzieci i pracę z nimi. Cechuje ją cierpliwość, wyrozumiałość i opiekuńczość. Czuwa nad organizacją placówki. Prywatnie jest matką dwójki dzieci.

Ukończone kursy i szkolenia: Model pracy z dzieckiem/uczniem z autyzmem i zespołem Aspergera, Diagnoza rozwojowa i funkcjonalna małego dziecka niepełnosprawnego,kurs kwalifikacyjny Oligofrenopedagogika, Propedeutyczny Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego ukończony w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

 

Grupa „Misie” (3 – latki)

 

DOMINIKA RUDY -   nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki-  ukończyła studia pedagogiczne na kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w WSB w Dabrowie Górniczej.  Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości oraz satysfakcji. Jest mamą 4 letniego Gabriela. W wolnych chwilach lubi czytać książki, słuchać muzyki. Uwielbia spędzać czas z rodziną i spotykać się z przyjaciółmi.

Ukończone  kursy i szkolenia: Tańce wiosenno – letnie 2014, Tańce jesienno – zimowe 2014, Terapia poprzez taniec i ruch, Propedeutyczny Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego ukończony w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

 

 

aneta rams  ANNA RAMS – nauczyciel odbywający staż z Urzędu Pracy, ukończyła studia pedagogiczne na kierunku: Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne w WSB w Dabrowie Górniczej. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości oraz satysfakcji. Zawsze wesoła i pełna spokoju, ze zrozumieniem i cierpliwością podchodzi do dzieci.

Ukończone  kursy i szkolenia: Elementy teatru w pracy z dziećmi, Konferencja metodyczna ,, Język angielski w przedszkolu”, kurs kwalifikacyjny Oligofrenopedagogika, Propedeutyczny Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego ukończony w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

Grupa „Motylki” (4 – latki),

,,Mądre Sowy” (5 i 6 – latki)

 

JUDYTA RACHWAŁ – KRZYWDA nauczyciel wychowania przedszkolnego, ukończyła studia pedagogiczne na kierunku: Pedagogika specjalna- surdopedagogika i język polski, oligofrenopedagogika oraz Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Chętnie podnosi swoje kwalifikacje. Praca z dziećmi sprawia jej radość i daje dużą satysfakcję.

Ukończone  kursy i szkolenia:  I i II stopień w zakresie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,  I i II stopień języka migowego dla nauczycieli, Kurs Przygotowawczy dla wychowawców Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży, Wspomaganie rozwoju dziecka z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Komunikacja z dzieckiem z autyzmem, Nie tylko farbami – techniki i zabawy plastyczne w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, Tańce wiosenno – letnie 2014, Tańce jesienno – zimowe 2014, Terapia poprzez taniec i ruch, Diagnoza rozwojowa i funkcjonalna małego dziecka niepełnosprawnego, Kurs Kwalifikacyjny Tyflopedagogika, Propedeutyczny Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego ukończony w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

 

Aneta BłautANETA BŁAUT -nauczyciel wychowania przedszkolnego, ukończyła studia pedagogiczne na kierunku: Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną na Uniwersytecie Humanistyczno – Przyrodniczym w Kielcach. Jest mamą Patryka. Bardzo lubi przebywać z dziećmi, uważa, że każde dziecko jest wyjątkowe i zdolne. Uważa, że praca z dziećmi jest pracą odpowiedzialną i wymaga wiele trudu, mimo tego stwierdza, że nie zamieniłaby  ją na żadna inną, gdyż daje je dużo radości i satysfakcji.

Ukończone kursy i szkolenia: Kurs udzielania pierwszej pomocy, Propedeutyczny Kurs Pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego ukończony w Polskim Stowarzyszeniu Montessori.

 

JOANNA HALUCH - nauczyciel języka angielskiego

.joanna

Siostra DenisaSISOSTRA

W przedszkolu pracują również :

Psycholog:

JOANNA PAPROCKA- psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła Podyplomowe Studium Nauk o Rodzinie na ATK w Warszawie oraz Systemowa Terapię Rodzin w Centrum Psychoterapii w Krakowie. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. Od 25 lat jest zatrudniona w miejscowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Ostatnie 10 lat pracowała również w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym . Prowadzi  prywatny Gabinet Psychologiczny w Wolbromiu.

 

saS

Logopeda:

AGNIESZKA KOWAL – nauczycielem dyplomowany. Teoretyczne przygotowanie do pracy z dziećmi zyskała na Podyplomowym Studiach z zakresu Logopedii oraz Podyplomowych Studiach z zakresu Oligofrenopedagogiki i metod korekcyjno-kompensacyjnych.Pracuje jako logopeda od roku 1999. Obecnie jest właścicielką dwóch prywatnych gabinetów logopedycznych: w Olkuszu oraz w Skale, które obsługują szkoły w gminach; Klucze, Wolbrom oraz Olkusz.

Ukończone kursy i szkolenia: Model pracy z dzieckiem/uczniem z autyzmem i zespołem Aspergera